fbpx
Przejdź do treści

Język obcy z Quizlet

Słownictwo w języku obcym to podstawa komunikacji, dlatego tak ważne są odpowiednie metody nauki słówek. Im więcej ich znamy tym oczywiście lepiej.

Każdy uczestnik kursu językowego musi opanować sporą partię materiału leksykalnego z danego poziomu. Bardzo popularną i lubianą metodą nauki słówek były od zawsze fiszki, czyli małe karteczki zapisane z obu stron. Ostatnio coraz częściej także dostępne są fiszki online.

Quizlet to fantastyczna, darmowa platforma internetowa dla uczniów oraz nauczycieli. Obecnie aplikacja udostępnia ponad 140 milionów gotowych zestawów ćwiczeniowych bazujących na fiszkach stworzonych przez ludzi z całego świata. Około 20 milionów uczniów korzysta miesięcznie z tej platformy. Jest to więc bez wątpienia wiodąca aplikacja edukacyjna wykorzystująca w bardzo skuteczny sposób do nauki fiszki. Sprawia ona, że praca z leksyką jest nie tylko efektywna, lecz także bardzo przyjemna i co najważniejsze: można z niej korzystać na komputerze, tablecie i smartfonie. Quizlet oferuje nam cały system nauki stworzonych przez nas słówek:

Opcja learn oferuje uczenie się słówek z danego zestawu tak długo, aż je wszystkie doskonale zapamiętamy.

Opcja quiz umożliwia automatyczne generowanie testy z wybranego zestawu. Można wybrać typy zadań: prawda/fałsz, napisz, dopasuj, jednokrotny wybór.

Opcja scatter wymaga od uczącego się połączenia słowa z jego obcojęzycznym odpowiednikiem. Im szybciej tym lepiej!

Opcja space racer pomaga opanować pisownię. Na monitorze wyświetlają się słówka, których tłumaczenia należy wpisać w puste pole.

Pamiętaj: Quizlet to najprostszy sposób na opanowanie słownictwa, którego się uczysz. Powodzenia!

autor: Krzysztof Sobczak