Siedziba szkoły

Szkoła Językowa Fokus w Szczecinie została założona w 2003 roku przez Krzysztofa Sobczaka, nauczyciela języka niemieckiego. Szkoła mieści się w lokalu przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 27/6.

Język niemiecki

Wyspecjalizowaliśmy się w nauczaniu języka niemieckiego dla osób dorosłych. Oferowane przez nas kursy językowe prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych i sprawdzonych lektorów, cieszących się bardzo dobrą opinią wśród słuchaczy. Nauka języka odbywa się w grupach liczących 6-8 osób lub indywidualnie.

Metoda komunikacyjna

Lekcje prowadzimy w oparciu o efektywną i sprawdzoną metodę komunikacyjną, której głównym założeniem jest nauczanie praktycznych umiejętności ze szczególnym naciskiem na naukę mówienia. Nasza oferta kursów języka niemieckiego obejmuje osiem poziomów zaawansowania, od zupełnych podstaw aż po poziom zaawansowany.

Każdy nasz kurs kończy się egzaminem sprawdzającym umiejętności językowe określone na danym stopniu zaawansowania. Pozytywny wynik egzaminu upoważnia słuchaczy do kontynuacji nauki na wyższym poziomie.