Siedziba szkoły

Szkoła Językowa Fokus w Szczecinie została założona w 2003 roku przez Krzysztofa Sobczaka, nauczyciela języka niemieckiego. Siedzibą szkoły jest piękny budynek Liceum Katolickiego zlokalizowany w centrum miasta przy Alei Wojska Polskiego 76. Tutaj mieści się nasze biuro i także w tym miejscu odbywają się wszystkie zajęcia.

Angielski i niemiecki

Wyspecjalizowaliśmy się w nauczaniu języka angielskiego oraz języka niemieckiego dla osób dorosłych. Oferowane przez nas kursy językowe prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych i sprawdzonych lektorów, cieszących się bardzo dobrą opinią wśród słuchaczy. Nauka języka odbywa się w grupach liczących 6-10 osób lub indywidualnie.

Metoda komunikacyjna

Lekcje prowadzimy w oparciu o efektywną i sprawdzoną metodę komunikacyjną, której głównym założeniem jest nauczanie praktycznych umiejętności ze szczególnym naciskiem na naukę mówienia. Nasza oferta kursów językowych obejmuje sześć poziomów zaawansowania, od zupełnych podstaw aż po poziom zaawansowany.

Każdy nasz kurs kończy się egzaminem sprawdzającym umiejętności językowe określone na danym stopniu zaawansowania. Pozytywny wynik egzaminu upoważnia słuchaczy do kontynuacji nauki na wyższym poziomie.

 

 

język angielski i niemiecki