fbpx
Przejdź do treści

Kursy języka angielskiego w Szczecinie

Trzeba znać angielski

Język angielski to najpopularniejszy język obcy na całym świecie i oczywiście również w Szczecinie. Jego dobra znajomość to w obecnych czasach właściwie standard. Trudno wyobrazić sobie dziś kogoś, kto nie zna choćby podstaw tego języka obcego. Obecnie bardzo dużo osób lub uczęszcza na różnego rodzaju kursy angielskiego, aby stopniowo doskonalić swoje możliwości komunikacyjne. Jeśli komuś brakuje motywacji do nauki angielskiego, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Podróże

Właściwie w każdym kraju na całym świecie można spokojnie porozumieć się po angielsku. Z dobrą znajomością tego języka można spokojnie podróżować po całym świecie bez obaw i stresu, że zabraknie nam w pewnym momencie przysłowiowego “języka w gębie”. Podstawy angielskiego zapewne wystarczą w sytuacjach typowo turystycznych: na ulicy, na dworcu, czy w sklepie, ale żeby porozmawiać na tematy bardziej ambitne poziom A2 może okazać się niestety za niski. Ratunkiem może okazać się udział w dobrym kursie angielskiego.

Praca

Obecnie dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie jest wymagana na wielu stanowiskach pracy. Osoby posługujące się płynnie językiem angielskim znajdą z pewnością ciekawą i dobrze płatną pracę zarówno w Szczecinie, jak i za granicą. Podróże służbowe, różnego rodzaju szkolenia i kursy prowadzone w języku angielskim są doskonałą motywacją do regularnej pracy nad słownictwem i gramatyką.

Filmy

Prawie wszystkie popularne filmy nakręcane są w języku angielskim. Można oczywiście oglądać je z napisami lub dubbingiem, jednak tylko doskonała znajomość języka angielskiego pozwoli na wychwycenie i zrozumienie subtelnych gier i żartów językowych. Poza tym bardzo szybko w pamięć zapadają osadzone w konkretnych kontekstach i sytuacjach słowa, czy nawet całe dialogi. Czasami jeden dobry film jest lepszy niż kilka lekcji na kursie angielskiego.

Muzyka

Większość piosenek na wszystkich listach przebojów jest wykonywana oczywiście w języku angielskim. Wiele osób potrafi często odtworzyć z pamięci całe teksty utworów, nie rozumiejąc niejednokrotnie ich treści. Co prawda dużo popularnych utworów nie grzeszy bogatą treścią, ale pomimo tego, jak już się śpiewa, to warto przy okazji wiedzieć, o czym. Piosenki są także bardzo popularne na kursach języka angielskiego.

Książki

Wiele książek napisanych w języku angielskim doczekuje się dopiero po długim czasie swego tłumaczenia na inne języki. Niestety tłumaczenia nie oddają tak dobrze stylistycznych środków jak oryginał. Nie da się zaprzeczyć, że dzięki czytaniu najszybciej i najskuteczniej rozwija się zasób słownictwa. Ale z drugiej strony umiejętność czytania ze zrozumieniem wymaga też o wiele większej znajomości słownictwa niż samo słuchanie, czy mówienie.

Nauka

Każdy, to ma zamiar pisać artykuły naukowe, powinien to robić w języku angielskim, ponieważ tylko to gwarantuje, że będą czytane na całym świecie. Szczecin to miasto uniwersyteckie, w którym odbywa się dużo spotkań i konferencji naukowych prowadzonych w języku angielskim. Także sporo wykładów i zajęć na uczelniach prowadzonych jest po angielsku.

Internet

W Internecie znajdziemy teksty w każdym języku świata, jednak gdy szukamy czegoś szczegółowego, nie obędziemy się bez bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Obecnie wiele osób aktywnie uczestniczy w wymianie poglądów na różnych portalach społecznościowych. Warto poszerzyć swój krąg znajomych o osoby z zagranicy, wówczas będziemy mieć wspaniałą okazję do poznania i wymiany opinii z różnym, ciekawymi ludźmi.

Kursy angielskiego

Jeżeli chciałbyś popracować nad swoim angielskim, zapraszamy na nasze kursy angielskiego w Szczecinie do Szkoły Językowej Fokus.