Jeśli szukasz pracy z wymaganą znajomością języka niemieckiego, oto kilka miejsc, w których możesz zacząć poszukiwania:

Portale internetowe ogłoszeniowe

W Polsce popularnymi portalami internetowymi z ofertami pracy są: Pracuj.pl, Indeed.pl, Jooble.pl czy LinkedIn. Istnieją również niemieckie portale internetowe takie jak Xing.de, Stepstone.de czy Indeed.de.

Firmy związane z językiem niemieckim.

Firmy zajmujące się tłumaczeniami, szkoleniami językowymi, call center, usługami BPO lub logistyką często poszukują pracowników z biegłą znajomością języka niemieckiego.

Niemieckie instytucje i korporacje

Niemieckie instytucje i korporacje posiadają często swoje oddziały w Polsce i zatrudniają pracowników z biegłą znajomością języka niemieckiego. Przykłady to Allianz, Siemens, BASF, Lufthansa, Deutsche Bank.

Ambasady i konsulaty

Ambasady i konsulaty niemieckie zatrudniają również pracowników z biegłą znajomością języka niemieckiego, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Praca zdalna

Wiele firm oferuje pracę zdalną dla pracowników z biegłą znajomością języka niemieckiego, dzięki czemu możesz szukać pracy z dowolnego miejsca na świecie.

Aplikacje mobilne

W ostatnim czasie coraz więcej aplikacji mobilnych pomagających w szukaniu pracy (jak choćby Linkedin czy Indeed) umożliwia filtrację ofert pracy po języku, co z pewnością pomoże Ci w znalezieniu pracy z wymaganą znajomością niemieckiego.

Warto również skorzystać z pomocy agencji pracy tymczasowej lub doradców zawodowych, którzy mogą pomóc w znalezieniu pracy z wymaganą znajomością języka niemieckiego.

niemiecki i praca w Szczecinie

autor: Krzysztof Sobczak

 

Share