Znaczenie języka niemieckiego

Jak ważny jest niemiecki? Czy rola języka niemieckiego w Europie może się zwiększyć w sytuacji, gdy obecnie znaczenie języka angielskiego jako języka globalnej komunikacji jest niepodważalne. Musimy jednak wiedzieć, że wszystko się płynnie zmienia i angielski jest językiem międzynarodowym stosunkowo od niedawna. Wcześniej była to oczywiście łacina, później był francuski, . . . .

Język angielski to podstawa

Dlaczego język angielski jest tak popularny? W tej chwili młodzież uczy się przede wszystkim języka angielskiego. Jego znajomość przydaje się przy wyjeździe za granicę – w zasadzie niemal wszędzie można się swobodnie porozumieć w tym języku. Stał się tak popularny, że nie potrzeba znajomości rodzimego języka danego kraju, żeby komunikować . . . .

Certyfikaty z angielskiego

W tym artykule znajdziemy informacje o najbardziej popularnych egzaminach i certyfikatach językowych w Polsce i w Szczecinie. Certyfikaty z języka angielskiego często niezbędne są do znalezienia i podjęcia ciekawej pracy. W jaki sposób wybrać odpowiedni dla siebie certyfikat? Egzaminy Cambridge ESOL FCE (First Certificate in English), CAE (Certificate in Advanced . . . .