Słówka

vok-rooster
vok-daisy

Nauka języków obcych

Jak nauczyć się języka obcego?

Chyba większość z nas zadawała sobie pytanie, czy istnieje jakiś uniwersalny, cudowny sposób na szybkie i skuteczne opanowanie języka obcego? Czy nauka angielskiego albo niemieckiego może być skuteczna i przyjemna? Czy kursy językowe są receptą na przełamanie bariery językowej. Czy szkoła językowa zagwarantuje mi natychmiastowy i długotrwały efekt?

Na początek kiepska wiadomość: nie istnieje „bezbolesna” metody nauki języka obcego.

Najważniejsza jest żmudna i systematyczna praca. Liczy się wytrwałość.

Poszukaj motywacji do nauki, pomyśl, po co się właściwie uczysz, znajdź jakiś konkretny cel nauki języka.

Myśl pozytywnie o sukcesie - uwierz we własne możliwości. To bardzo pomaga przetrwać trudne momenty w nauce języka obcego.

Zarezerwuj na naukę dużą ilość czasu. Nic nie przychodzi przecież za darmo. Szczególnie nauka języka to inwestycja czasowa.

Pracuj systematycznie – postęp jest efektem serii ćwiczeń. Spokojnie wystarczy około 20 minut dziennie na naukę angielskiego czy też niemieckiego.

Rób częste, ale niezbyt długie powtórki materiału – jest to skuteczniejsze niż rzadkie powtarzanie ogromnej dawki materiału.

Ciągle wracaj do tych samych tematów i zagadnień, inaczej wszystko szybko zapomnisz i nauka niemieckiego straci sens.

Nie bój się uczyć na pamięć – najlepiej od razu całych wyrażeń.

Ucz się przez naśladowanie osób władających danym językiem – tak właśnie uczą się dzieci języków obcych.

Wyluzuj, bądź spontaniczny, ucz się przez zabawę i eksperymentowanie. Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i masz prawo się dobrze bawić.

Szkoła Języków Obcych Fokus Krzysztof Sobczak

Al. Wojska Polskiego 76

tel. + 48 601 451 405

mail: szkolafokus(małpa)gmail.com

konto: 50 1020 5558 1111 1210 7730 0096

Biuro

Kontakt telefoniczny codziennie w godzinach 09.00 - 19.00.

Biuro jest czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00 - 17.15

oraz w soboty w godz. 09.00 - 10.00