• szkoa fokus
  • kursy jzykowe

Nasza oferta

Niemiecki coraz ważniejszy

Czy rola języka niemiecki w Europie może się zwiększyć w sytuacji, gdy obecnie znaczenie języka angielskiego jako języka globalnej komunikacji jest niepodważalne.

Musimy jednak wiedzieć, że wszystko się płynnie  zmienia i angielski jest językiem międzynarodowym stosunkowo od niedawna. Wcześniej była to oczywiście łacina, później był francuski, a po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej w Europie Środkowej i Wschodniej - język rosyjski.

Kiedy jednak potęga Francji upadła, język francuski stracił swoje międzynarodowe znaczenie na rzecz języka angielskiego. A wraz z upadkiem Związku Radzieckiego doszło do całkowitej degradacji języka rosyjskiego.

W obecnych czasach nasila się  z kryzys w krajach anglojęzycznych. Stany Zjednoczone nie są już rajem  i tracą stopniowe swój status na rzecz Chin czy też Indii. Widzimy, że obecnie warto znać takie języki, jak arabski czy też chiński, a może też i niemiecki.

Nie jest pewne, czy za dwadzieścia lat ranga angielskiego nadal będzie niepodważalna? Ciekawe jest to, że na tle przeciętnie radzących sobie krajów anglojęzycznych, zaskakująco dobrze wypadają państwa niemieckojęzyczne: Niemcy, Austria i Szwajcaria.

Powoli związana z historią niechęć do Niemiec przechodzi  i być może w niedalekiej przyszłości  w Europie Środkowej oraz Północnej język niemiecki będzie odgrywał w komunikacji międzynarodowej  tak znacząca rolę jak dotychczas język angielski. Warto więc wyciągnąć wnioski i poświęcić więcej uwagi językowi naszych zachodnich sąsiadów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Szkoła Języków Obcych Fokus Krzysztof Sobczak

Al. Wojska Polskiego 76

70-481 Szczecin

tel. + 48 601 451 405

mail: szkolafokus(małpa)gmail.com

konto: 50 1020 5558 1111 1210 7730 0096

Biuro

tel. 601 451 405

Kontakt telefoniczny codziennie w godzinach 10.00 - 17.30

Biuro jest czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30 - 17.30

oraz w soboty w godz. 09.00 - 10.00

W piątek biuro jest nieczynne.

 

Dojazd