• szkoa fokus
  • kursy jzykowe

Nasza oferta

Egzaminy z języka angielskiego

W tym artykule znajdziemy informacje o najbardziej popularnych egzaminach i certyfikatach językowych w Polsce i w Szczecinie. Certyfikaty z języka angielskiego często niezbędne są do znalezienia i podjęcia ciekawej pracy. W jaki sposób  wybrać odpowiedni dla siebie certyfikat?

Egzaminy Cambridge ESOL

FCE (First Certificate in English), CAE (Certificate in Advanced English) oraz CPE (Certificate of Proficiency in English). Zdecydowanie są to najpopularniejsze egzaminy w Polsce. Egzaminy te możemy składać w certyfikowanych ośrodkach we wszystkich większych miastach w Polsce, również w Szczecinie. Wszystkie te egzaminy mają podobną formułę (rozumienie tekstu czytanego, słuchanego, pisanie, struktury językowe i mówienie) i mają opinię trudniejszych od innych egzaminów na tym samym poziomie. Są one uznawane w sumie w Polsce i w Europie, na świecie liczą się zdecydowanie egzaminy amerykańskie.

 Egzaminy TELC

The European Language Certificates zobyły w Polsce ostatnio sporą popularność. Skonstruowane są w oparciu o  Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Struktura tego egzaminu jest bardzo podobna do egzaminów Cambridge ESOL, jednak mniej w nim nacisku na gramatykę, a nieco więcej na komunikację, dlatego uchodzi za mniej wymagający dla osób zdających. Dużym plusem egzaminu TELC jest to, że możemy go  zdawać aż na pięciu poziomach. Jest to egzamin najbardziej popularny w Europie. . Niewątpliwie stanowi konkurencję dla egzaminów Cambridge.

Egzaminy ETS

TOEIC to bez cienia wątpliwości najpopularniejszy egzamin z języka angielskiego na całym świecie. Właściwie jest to egzamin biznesowy, a dokładniej sprawdzający wiedzę wymaganą w świecie pracy. Jest to dosyć prosty egzamin, jeśli chodzi oczywiście o jego formułę i także stosunkowo tani.  

TOEFL jest egzaminem specjalistycznym, który sprawdza znajomość języka angielskiego wymaganego na uczelniach. Jest egzaminem o bardzo dużej uznawalności na całym świecie. Należy go koniecznie zdać, jeśli chcemy studiować w USA.

W Szczecinie można zaleźć kilka szkół językowych oferujących kursy angielskiego przygotowujące do tych egzaminów.

Komentarze  

0 #2 Krzysztof1 2016-03-22 09:32
Cytuję Ela:
Gdzie w Szczecinie można zdać FCE?

Takie egzaminy organizuje British Council. W Szczecinie mieszczą się w Empiku.
Cytować
0 #1 Ela 2016-03-22 09:23
Gdzie w Szczecinie można zdać FCE?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Szkoła Języków Obcych Fokus Krzysztof Sobczak

Al. Wojska Polskiego 76

70-481 Szczecin

tel. + 48 601 451 405

mail: szkolafokus(małpa)gmail.com

konto: 50 1020 5558 1111 1210 7730 0096

Biuro

tel. 601 451 405

Kontakt telefoniczny codziennie w godzinach 10.00 - 17.30

Biuro jest czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30 - 17.30

oraz w soboty w godz. 09.00 - 10.00

W piątek biuro jest nieczynne.

 

Dojazd