• szkoa fokus
  • kursy jzykowe

Nasza oferta

Kursy angielskiego

Dlaczego trzeba znać angielski?

Język angielski to najpopularniejszy język obcy na całym świecie i oczywiście również w Szczecinie. Jego dobra znajomość to w obecnych czasach właściwie standard. Trudno wyobrazić sobie dziś kogoś, kto nie zna choćby podstaw tego języka obcego. Obecnie bardzo dużo osób lub uczęszcza na różnego rodzaju kursy angielskiego, aby stopniowo doskonalić swoje możliwości komunikacyjne. Jeśli komuś brakuje motywacji do nauki tego języka, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

w podróży

Właściwie w każdym kraju na całym świecie można spokojnie porozumieć się po angielsku. Z dobrą znajomością tego języka można spokojnie podróżować po całym świecie bez obaw i stresu, że zabraknie nam w pewnym momencie przysłowiowego "języka w gębie". Podstawy angielskiego zapewne wystarczą w sytuacjach typowo turystycznych: na ulicy, na dworcu, czy w sklepie, ale żeby porozmawiać na tematy bardziej ambitne poziom A2 może okazać się niestety za niski. Ratunkiem może okazać się udział w dobrym kursie angielskiego.

 w pracy

Obecnie dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie jest wymagana na wielu stanowiskach pracy. Osoby posługujące się płynnie językiem angielskim znajdą z pewnością ciekawą i dobrze płatną pracę zarówno w Szczecinie, jak i za granicą. Podróże służbowe, różnego rodzaju szkolenia i kursy prowadzone w języku angielskim są doskonałą motywacją do regularnej pracy nad słownictwem i gramatyką.

w filmach

Prawie wszystkie popularne filmy nakręcane są w języku angielskim. Można oczywiście oglądać je z napisami lub dubbingiem, jednak tylko doskonała znajomość języka angielskiego pozwoli na wychwycenie i zrozumienie subtelnych gier i żartów językowych. Poza tym bardzo szybko w pamięć zapadają osadzone w konkretnych kontekstach i sytuacjach słowa, czy nawet całe dialogi. Czasami jeden dobry film jest lepszy niż kilka lekcji na kursie angielskiego.

w muzyce

Większość piosenek na wszystkich listach przebojów jest wykonywana oczywiście w języku angielskim. Wiele osób potrafi często odtworzyć z pamięci całe teksty utworów, nie rozumiejąc niejednokrotnie ich treści. Co prawda dużo popularnych utworów nie grzeszy bogatą treścią, ale pomimo tego, jak już się śpiewa, to warto przy okazji wiedzieć, o czym. Piosenki są także bardzo popularne na kursach języka angielskiego.

w książkach

Wiele książek napisanych w języku angielskim doczekuje się dopiero po długim czasie swego tłumaczenia na inne języki. Niestety tłumaczenia nie oddają tak dobrze stylistycznych środków jak oryginał. Nie da się zaprzeczyć, że dzięki czytaniu najszybciej i najskuteczniej rozwija się zasób słownictwa. Ale z drugiej strony umiejętność czytania ze zrozumieniem wymaga też o wiele większej znajomości słownictwa niż samo słuchanie, czy mówienie.

w nauce

Każdy, to ma zamiar pisać artykuły naukowe, powinien to robić w języku angielskim, ponieważ tylko to gwarantuje, że będą czytane na całym świecie. Szczecin to miasto uniwersyteckie, w którym odbywa się dużo spotkań i konferencji naukowych prowadzonych w języku angielskim. Także sporo wykładów i zajęć na uczelniach prowadzonych jest po angielsku.

w Internecie

W Internecie znajdziemy teksty w każdym języku świata, jednak gdy szukamy czegoś szczegółowego, nie obędziemy się bez bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Obecnie wiele osób aktywnie uczestniczy w wymianie poglądów na różnych portalach społecznościowych. Warto poszerzyć swój krąg znajomych o osoby z zagranicy, wówczas będziemy mieć wspaniałą okazję do poznania i wymiany opinii z różnym, ciekawymi ludźmi.

kurs angielskiego.

Jeżeli chciałbyś popracować nad swoim angielskim, zapraszamy na nasze kursy angielskiego w Szczecinie do Szkoły Językowej Fokus.

O nas

Szkoła Języków Obcych Fokus Krzysztof Sobczak

Al. Wojska Polskiego 76

70-481 Szczecin

tel. + 48 601 451 405

mail: szkolafokus(małpa)gmail.com

konto: 50 1020 5558 1111 1210 7730 0096

Biuro

tel. 601 451 405

Kontakt telefoniczny codziennie w godzinach 10.00 - 17.30

Biuro jest czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30 - 17.30

oraz w soboty w godz. 09.00 - 10.00

W piątek biuro jest nieczynne.

 

Dojazd